Sosyal medya stratejinizi hız ve sadelik ile daha güçlü hale getirin


Günümüz teknolojisi ile değişen ve gelişen pazarlama dinamikleri, yepyeni bir anlayış doğurarak, konuşabilen, hissedebilen ve hissettirebilen ve en önemlisi müşteri ile diyalog kurma vasfıyla nefes alan yani yaşayan bir forma girdi. Markalar bu nitelikleriyle eşsiz iletişim ortamının bir parçası olarak yerini alırken, sizin markanızın kalbi halen atmıyor mu?

YNKlabs’ın ürettiği teknolojiler ile elde edilen benzersiz veriler sıradan istatistik kavramını değiştirerek sizlere müşterilerinizi tanımak, anlamak ve anında iletişimde bulunmak için markanızı yaşayan bir marka haline getirme fırsatı sunuyor.


Teknolojimizin sırrı nedir?

Derinlemesine makine öğrenme sistemleri (MachineLearning) ve istatistikten bağımsız yapay zeka(AI) motorları ile cümleler ve duygular arasında bir bağ kurarak milyonlarca veriyi işliyor. Çeşitli algoritmalardan geçen verilere duygusal anlamlar yüklenirken ortaya sadece rakamlar değil müşterilerinizin ne düşündüklerini ne istediklerini anlamak, onları tanımak için sayısız ipucu çıkıyor. Bu ipuçları markanız için yarattığınız veya yaratacağınız tüm iletişim faaliyetlerinde hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlıyor.


Merhaba ile “mrb” arasındaki farkı anlamak…

Merhaba ile “mrb” arasındaki farkı veya bu yılın şampiyonu yazıldığında “Fenerbahçe” olduğunu anlamak ve işlemek için birçok yüksek teknoloji ürünü dilbilimsel algoritmalar kullanıyoruz. Ayrıca bu teknolojiler sayesinde Tweet atan kişilerle ilgili N-gram (Enneagram) bilgileri de elde ediyoruz. TV takibi, sosyal izdüşümler, potansiyel müşterilerin tespitleri, görüşleri ve toplumsal reaksiyonların duygusal olarak ölçümlenmesine olanak sağlıyoruz.


Yapılan çalışmalar gösteriyor ki; Televizyon izleyicisinin Twitter ile arasında özel bir bağ var.

Sahip olduğumuz teknoloji televizyon kanallarındaki tüm yayın kaydederken videoların içeriğinde bulunan kişiler, logolar, karakterler, program isimleri, reklamlar, jingle’lar gibi birçok önemli bilgi algoritmalara gönderiliyor. Bu sayede edinilen bilgilerin Twitter üzerindeki izdüşümleri bulunuyor.


Eş zamanlı olarak, Star TV’de Survivor programı yayındayken Twitter’da programın sunucusu ve yarışmacılarıyla ilgili bütün Tweet’ler toplanıyor. Geliştirdiğimiz teknolojimiz sayesinde program boyunca reklam giriş, çıkış saatleri reklam verenlere verilmek üzere saklanıyor ve bu reklamlara ait Twitter izdüşümleri inceleniyor. Bu çalışma tüm TV kanalları üzerinde eş zamanlı yapıldığında, alternatif bir reyting sistemine de sahip olunuyor.


YNKLabs: Yeni Nesil Bir Sosyal Medya Ajansı

YNKLabs olarak size “Yeni Nesil Bir Sosyal Medya Ajansı Deneyimi” vadediyoruz. Sosyal ağ takibi yapmanın ötesinde derinlemesine analizler gerçekleştiriyoruz ve alışılagelmişin dışına çıkarak geleneksel medya ile sosyal medyayı birleştiriyoruz.

YNKLabs olarak Ar-Ge çalışmaları gerçekleştiriyor ve benzersiz teknolojiler üretiyoruz. Bu teknolojilere entegre ürünlerle müşterilerimizin pazarlama faaliyetlerini destekliyoruz. TÜBİTAK ve birçok üçüncü parti kurumun ürünleri ve danışmanlık katılımlarıyla her gün daha da güçlenerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.


Markanızla ile ilgili Sosyal Medyada Konuşulan Her şeye ulaşmanızı sağlıyoruz!

Türkiye’de atılan bütün Tweet’leri kaydediyoruz ve herhangi bir hashtag, mention veya Tweet sayısı sınırlaması olmadan markanızla ilgili olanları ayırt edebiliyoruz.


Markanız Sosyal Medyada Nasıl Algılanıyor?

Markanızla ilgili bütün Tweet’leri kaydettikten sonra kullandığımız yüksek teknolojiyle cümlelere anlam yüklüyoruz. Kullanıcıların paylaştığı bütün Tweet’leri teknolojik süzgeçlerden geçirerek tüketici profilleri oluşturuyoruz. Tüketicilerin yaş, dil, cinsiyet ve lokasyon bilgilerinin yanı sıra tutum ve davranışlarını, satın alma alışkanlıklarını, marka yakınlıklarını da tespit edebiliyoruz.