BLOG

BlackBerry, Tweetlerini iPhone’dan Atıyor(!)

YNKLabs tarafından, 21 Ocak 2015 tarihinde yayınlandı blackberry-tweetlerini-iphonedan-atiyor

BlackBerry’nin sosyal medya takımından biri ilginç ve aslında korkunç bir hata yaptı. Geçtiğimiz hafta, Twitter hesabında “iPhone aracılığıyla” bir tweet atıldı.

blackberry-tweetlerini-iphonedan-atiyor

Bu da BlackBerry çalışanlarının bile iPhone kullandığı konusunu gündeme getirdi ve markanın imajına ciddi zarar verdi.

Üstelik bu, markanın ilk hatası da değil. 2013 yılında, şirketin Global Kreatif Direktörü Alicia Keys, iPhone ile tweet atmış, durumun farkına varınca da bundan hacker’ları sorumlu tutmuştu. Kendisi şu an BlackBerry ile çalışmıyor.

blackberry-tweetlerini-iphonedan-atiyor

Akıllı telefon üreticileri, pastadaki paylarını büyütmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Daha fazla sevilmek ve daha fazla tüketiciye ulaşmak için, klasik pazarlamadan dijital pazarlamaya birçok mecrada birbirinden ilginç stratejilerle kitlelere ulaşıyorlar. Ancak bir anlık dikkatsizlikle yapılan bu gibi anlık hatalar, satışlara ne denli yansıdığı bizlere yansıtılmasa da markanın itibarını bir hayli zedeliyor.

İnternet dünyasında, habere erişebilmenin kolaylığını da göz önünde bulundurursak, bu tür hatalarla alınıp alay konusu olmamak için markaların sosyal medya adımlarına çok dikkat etmeleri ve sosyal medya kazalarını 0’a yakın tutabilmek için ciddi önlemler almaları gerekiyor.

  • Blackberry
  • Sosyal Medya Kazaları
  • Twitter