BLOG

Finans Sektörünün Dünya Devleri Hootsuite Kullanıyor!

YNKLabs tarafından, 20 Şubat 2015 tarihinde yayınlandı hootsuite-sadece-isletmelerin-degil-insanligin-da-elinden-tutuyor

Gençler sosyal medyaya bağlandığından ve arkadaşlarıyla yaşamları ile ilgili önemli önemsiz birçok detayı paylaşmaya başladığından ya da şirketler Twitter ve Facebook’u keşfetmek için stajyer almaya başladıklarından beri sosyal medyanın tek boyutlu bir araç olduğu günler geride kaldı. Artık dünyanın en büyük, en ilgi çekici, en çok izlenen organizasyonu mutlaka sosyal medyaya entegre ediliyor. İşletmelerin stratejilerinde baş tacı oluyor.

Hootsuite gibi sosyal ağ araçları ise şirketlere ve markalara, müşterileri ve camiaları ile anlamlı ilişkiler kurmalarını teşvik etmek, satışları artırmalarına yarayacak bilgiler toplamak ve işletmelerini ileri taşımaları konularında yardım ediyor.

Global finans sektörü yüksek yapılanmış ve düzenlenmiş bir endüstri. Fakat son yıllarda PricewaterhouseCoopers, Deloitte, ve KPMG gibi lider denetim şirketleri Deutsche ve UBS gibi en üstteki bankalar, hizmetlerini ve markalarını küresel boyuta taşımak için, Hootsuite kullanıyorlar.

Gelişen ve değeri korunan işletme ilişkilerinden işletme ile ilgili bilgiler paylaşmaya, çalışanları etkilemeye ve işe almaya kadar, bu lider finans şirketleri sosyal medya mesailerinde Hootsuite’i kullanıyorlar.

Peki, kim bu şirketler? Sektör sektör inceleyelim.

Finansal Danışma Şirketleri

PricewaterhouseCoopers – @PwC_UK, @PwC_LLP, @PwC_Canada_LLP, @PwCBrasil, @Pwc_France, @PwC_IN, @PwC_Spain - Sektörün lider ve çok uluslu 4 firmasından biri

Ernst & Young – @EYCanada, @EY_UKI, @EY_Belgium, @EY_Growth, @EY_EOY, @EY_AssetMgmt, @EY_EmergingMkts, @EY_StudentsUK, @EY_Tax - Ernst & Young farklı konularla başa çıkmak için birçok farklı Twitter hesabı kullanıyor.

KPMG – @KPMG_Canada, @KPMG_US, @KPMGRecruitment, @KPMGUSCareers, @KPMG_ES, @KPMGCampusCDN, @KPMG_CH, @KPMG_DE, @KPMGAfrica, @KPMGSouthAfrica, @KPMG_BE – Hollanda merkezli finansal danışma şirketinin ülkeler ve bölgeler özelinde kullandığı hesaplardan oluşan uzun bir Twitter hesabı listesi var.

Deloitte – @Deloitte, @DeloitteCanada, @Green_Dot, @DeloitteUS, @DeloitteHealth, @DeloitteBA, @DeloitteMX, @DeloitteOnTech, @DeloitteGov, @DeloitteFinSvcs, @DeloitteRisks, @DeloitteSA, @DeloitteGreen, @DeloitteKenya, @DeloitteGrowth, @DeloitteOrgPerf – Deloitte müşterilerini sosyal medyada pazar trendleri ve sektörle ilgili içgörürleri kapsayan iletişimin bir parçası olmaları konusunda cesaretlendiriyor.

Mckinsey & Company – @McKinsey, @McKinseySociety, @McK_CMSOForum – Amerika merkezli yönetim danışma şirketi, Fortune dergisinin “dünyanın en çok takdir edilen şirketler listesi”ndeki şirketlerin %80’nine hizmet veriyor.

FTI Consulting – @FTIConsulting

McGladrey – @McGladrey

Bankalar

Saxo Bank – @saxobank

Deutsche Bank – @DeutscheBank, @deutsche_news, @TalkGTB

UBS – @UBSamericas, @UBS, @UBSemea, @UBSschweiz, @UBSfunds

Tangerine – @TangerineBank

Standard Chartered PLC – @StanChart

CIT Group – @citgroup

Credit Agricole – @GroupeCA_RH, @1creditagricole

Sigorta

Legal & General Group – @landg_group

Aegon Group – @Aegon

TIAA-CREF – @TC_Talks

Merkez Bankaları

Bank of France – @banquedefrance Fransa merkez bankası

Bank of England – @bankofengland İngiltere merkez bankası

Kredi Kartı Şirketleri

MasterCard – @MasterCard, @MasterCardVE, @MasterCardCol, @MasterCardBiz, @MasterCardBR, @MasterCardSG – Paha biçilemez...

Kredi Derecelendirme Kurumları

Moody’s – @MoodysAnalytics – Sermaye sahiplerinin risklerini yönetmeleri ve ölçümlemelerine yardım etmek için kredi notları, ekonomik analizler ve tavsiyeler

Standard & Poor’s – @standardpoors Dünyanın lider, bağımsız kredi riski araştırmacısı

Fitch Ratings – @FitchSolutions

Borsalar

CME Grup – @CMEGroup

The New York Stock Exchange – @NYSE_Euronext

Kaynak: @http://blog.hootsuite.com/hoos-hooting-in-global-finance/

  • Hootsuite
  • Sosyal Medya
  • Gerçek Zamanlı Pazarlama
  • YNKLabs