BLOG

Hootsuit’ten 5 İçerik Tavsiyesi

YNKLabs tarafından, 26 Aralık 2014 tarihinde yayınlandı hootsuitten-5-icerik-tavsiyesi

Paylaşılabilir içeriğin nasıl olması gerektiğiyle ilgili birçok teknik ve tavsiye var; ancak asıl gerçek şu ki, bu sır perdesini aralayacak olan şey aslında bloğunuzun ta kendisi. Okuyucularınızın tepkilerini ölçerek bloğunuz için en doğru ve başarılı içeriğe ulaşabilirsiniz.

Okuyucular Patronlarını Etkilemeyi Severler
Konu paylaşılabilir sosyal medya içerikleri oluşturmaya geldiğinde Hootsuite; “bunu patronunuza gösterin” kadar etkileyici olan çok fazla içerik olmadığını gözlemlemiş. Patronlarının ilgisini çekebilme düşüncesi, okuyucuların içeriğe ilgi duymasını sağlıyor.

Teknolojinin size işinizde yardımcı olmasına odaklanan “The 7 Essential Mobile Apps For When You Have To Work On Your Phone” başlıklı blog yazısı, Hootsuite blog yazıları arasında en çok öne çıkan yazılardan biri olmuş. Eğer insanlara işleri konusunda yardımcı olursanız içeriğiniz sizi rekabette ileriye taşır. Hootsuite’in yazısı “Ben bu uygulamalardan bazılarını kullanıyorum ve bana işimde yardımcı oluyorlar. Bazıları ise tamamen para tuzağı” gibi yorumlar da alarak yazının erişiminin sosyal medyada oldukça artmasını sağlamış.

Okuyucular İleriye Bakmayı Severler
Okuyucuların bildikleri ve sevdikleri şeylerle ilgili içerik paylaşmak bloğunuzun trafiğini korumak güvenli bir yöntem; ancak büyük sıçramalar istiyorsanız içerik konusunda risk almalı ve oyunu güvenli oynamaktan vazgeçmelisiniz.

Sadece teknolojide değil, tüm sektörlerde gelecekle ilgili tahminlerde bulunmak ve meydan okuyan bir tavır takınmak her zaman bir nebze riskli olsa da bu risk insanların ilgisini çekmeye ve sizi trendlerin tepesine taşımaya yarayabilir.

Okuyucular Popüler Kültür Uyarlamalarını Sever
Bu birçok içerik pazarlamacısı için bir sır değil; fakat popüler olan trendlerden faydalanmak işe yarıyor. Markalar dizi, film vb. gibi şeylerden takipçileri kadar keyif aldıklarını sergilediklerinde daha insancıl gözüküyorlar. Artı, insanlar ilgilerinin ters düştüğünü görmekten de hoşlanırlar. Bunun en güzel örneği geçtiğimiz yıllarda yapılan Game of Thrones uyarlamaları olacaktır.

Tabii ki popüler kültür uyarlamaları her zaman çok iyi gitmeyebilir. Önemli olan nokta; olayın özünü çok fazla esnetmeden, kendinizi esnetebilmeniz. Konu ve şirketiniz arasında iyi bir bağ kurduğunuzdan emin olun ve güzel ve paylaşılabilir içeriğinizin tadını çıkarın.

Okuyucular Ne Hakkında Konuşmanız Gerektiğini Gösterir
Hootsuite, kişilere ve işletmelere herkesle tek bir ortamda buluşabilmeleri için geniş özellikler sunan bir sosyal ilişki platformu. Ürünün çok fazla yönü olduğu zaman bazen hangi özellikle ilgili yazı yazacağınıza karar vermek zor olabilir.

Bu durumda yapmanız gereken, geçmiş yazılarınızın aldığı tepkilere göz atmak. Eğer takipçileriniz bir içeriği beğendilerse, beğenerek ya da yorum yaparak bunu size göstereceklerdir ve bu inceleme size bir sonraki içeriğinizin konusu konusunda ipuçları verecektir.

Okuyucular Hoşlarına Giden Konuları Daha İyi Bilmeyi Severler
Takipçilerinizin hoşuna gidecek bir içeriği nasıl oluşturabilirsiniz? Onlara bilmedikleri bir şeyleri öğreterek.

Hootsuite’in sosyal medya ve teknoloji konularına aşırı tutkulu olan geniş ve karışık bir takipçi kitlesi var. Ve bu insanların çoğu “Instagrammers”. Hootsuite, Instagram uygulamasınu açıkladı ve bu uygulama adeta en popüler birleşmelerden biri oldu; ancak kullanıcılar sunulan bu hizmetle ilgili daha çok bilgi sahibi olmak istiyorlardı.

hootsuitten-5-icerik-tavsiyesi

Hootsuite’in sosyal medya ve teknoloji konularına aşırı tutkulu olan geniş ve karışık bir takipçi kitlesi var. Ve bu insanların çoğu “Instagrammers”. Hootsuite, Instagram uygulamasınu açıkladı ve bu uygulama adeta en popüler birleşmelerden biri oldu; ancak kullanıcılar sunulan bu hizmetle ilgili daha çok bilgi sahibi olmak istiyorlardı. Hootsuite bu ilgiyi gördü ve konuyla ilgili hazırlanan blog yazısı en popüler yazılardan biri oldu.

  • Hootsuite
  • İçerik Pazarlama
  • Okuyucu Ne Sever
  • Trendler