BLOG

Hootsuite Sadece İşletmelerin Değil, İnsanlığın da Elinden Tutuyor

YNKLabs tarafından, 20 Şubat 2015 tarihinde yayınlandı mcdonalds-sosyal-medya-yonetiminde-hootsuitei-nasil-kullaniyor

Hootsuite, McDonalds’ın sosyal medya yönetiminde tamamlayıcı bir rol oynuyor. Sosyal medya yöneticileri Lizzie Roscoe, bunun iyi bir örneği olan; 2012 Londra Oyunları’nda Hootsuite araçlarını nasıl kullandıklarını PRWeek’e anlatmıştı. Makalede, oyun boyunca ekip üyelerini koordine etmek ve zaman farklarıyla, Hootsuite platformu aracılığı ile başa çıkmış olmaları detaylı bir şekilde ele alınmış.

Roscoe, “Ekibimize sosyal medya planımızı, tek bir kontrol paneli üzerinden işbirliğiyle hayata geçirmelerine olanak sağlayan etkili ve verimli bir organizasyon platformu” diyor. “Twitter ve Facebok’ta ihtiyacımız olan her şeyi Hootsuite ile yapabiliyoruz”.

Hootsuite’in gerçek zamanlı etkinlikler için uygun özellikleri ve mesajların programlanabilmesi McDonalds ekibinin görevlerini başarıyla gerçekleştirmelerine yardımcı oldu. Panelde, tüm takım üyeleri bir hesabı paylaşmalarına rağmen, her biri akışlarını kendi uzmanlık ve odaklarına göre kişiselleştirebildi.

Roscoe , Hootsuite’in etkinlik için faydalarını şu şekilde anlatıyor. “Ekibin bazı üyeleri Londra’da olduğundan, oyun sırasında aksiyonlardan kareler yakalamaları ve Hootsuite mobil uygulaması aracılığıyla Twitter sayfasında gerçek zamanlı olarak paylaşmaları mümkün oldu, yani saat farkının bir zararı olmadı. Ayrıca dünya genelindeki takipçilerimize göndermek istediğimiz pro-aktif tweetleri de programlayabildik. Birilerinin Amerika’da gecenin bir vakti kalkıp da bunları yapmasına gerek kalmaması harika.”

Hootsuite’in kullanıcı dostu ve bir o kadar da becerikli platformu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz; bu adrese göz atmanız yeterli: http://ynklabs.com/hootsuite/platform/

Kaynak: http://blog.hootsuite.com/mcdonalds-social-management/

  • Hootsuite
  • Sosyal Medya
  • Gerçek Zamanlı Pazarlama
  • YNKLabs