BLOG

Twitter’da Daha Fazla Video Görmeye Hazır Olun

YNKLabs tarafından, 13 Ocak 2015 tarihinde yayınlandı twitterda-daha-fazla-video-gormeye-hazir-olun

Şirkete yakın kaynakların yaptığı açıklamalara göre Twitter; önümüzdeki haftalarda kendi video ürününü sunacak.

Bu video özelliği kullanıcıların, Youtube gibi 3. parti bir video paylaşım sitesine gerek kalmadan, video çekme, düzenleme ve paylaşmasına olanak veriyor. AdAge’in haberine göre reklam verenler; Youtube’un video oynatma başına ödeme modelini sevdikleri kadar Facebook’un otomatik video oynatma reklam modelini sevdiler ve şimdi Twitter’ın bu iki modeli kombine etmesi konusunda heyecanlılar. Bu, dijital dünyanın video pazarında, Twitter’ı farklı kılan en önemli etmen olabilir.

Twitter aynı zamanda, video reklamları için demografik hedefleme aracı üzerine çalışıyor; ancak reklam verenlerin bu araçlara ne zaman erişebilecekleri henüz belirsiz. Twitter kullanıcılarının, bu mecrada öncelikli yöntemi Twitter’ın bağımsız 6 saniyelik video uygulaması olan Vine üzerinden video paylaşmak ve tüketmekti. Twitter, seçtiği bir grup reklam verene kendi video birimine erişim izni verdi. HBO’nun Game of Thrones hesabı 5. Sezon tanıtım videosu için ve Netflix, House of Cards dizisinin 3. Sezonunu anons etmek için formatı kullandı.

Mevcut format ile 10 dakikalık video yüklenebiliyor. Twitter, sıradan kullanıcılara da video yükleme izni verdiğinde, kullanıcılar mobil uygulamadan çıkmadan videoyu çekip düzenleyebilecek ya da kütüphaneden yükledikleri videoları kısaltabilecekler. Twitter, bu kullanıcılar için Instagram’ın 15 saniyelik video limitine yakın bir süre olan 20 saniyelik video uzunluğunu değerlendirdiği söyleniyor.

  • Otomatik Video Oynatma
  • Sosyal Medya
  • Twitter
  • Twitter Reklamları
  • Video